www.spalanka.com forum www.spalanka.com
Forum sajta Smederevska Palanka

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Nasi prijatelji: www.TT-Group.net - turisticki portal sa prognozama vremena za 7 i 10 dana. Dok forum Spalanka.com ne krene sa radom pogledajte najnovije online filmove na Filmovi7.com!

Drama na Porodjaju u bolnici "Stefan Visoki"

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.spalanka.com forum -> Gradske teme
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
cellar-door

Pridružio: 03 Avg 2006

PorukaPoslao: 06. Sep 2007. 11:12    Naslov: Drama na Porodjaju u bolnici "Stefan Visoki" Odgovoriti sa citatom

Saša i Ivana Stepanović iz Smederevske Palanke podneli su krivičnu prijavu protiv Dražena Timotijevića, ginekologa bolnice „Stefan Visoki“, zbog, kako tvrde, nemara i nestručnog vođenja porođaja zbog čega je njihova beba umalo preminula, a roditelji strahuju da će ostati invalid.

Porođajna drama Ivane Stepanović ( 28 ), koja je trajala dvadeset sati, okončana je donošenjem na svet devojčice od 4,15 kilograma, sa ozbiljnim posledicama po zdravlje zbog komplikacija tokom porođaja.

Dvadeset sati od pucanja vodenjaka lekar Timotijević odlučio se za carski rez, i ja sam potpisala pristanak jer su bolovi bili nesnosni. Na putu do operacione sale, ginekolog se predomislio, i odlučio se da me porodi prirodnim putem. Čitav sat porađao me je vakuumom. Sedam puta je pokušavao da izvuče bebu. Molila sam da me vode u salu, on me je ućutkivao rečima „Umukni, bre, ženo“. Skoro petnaest minuta pokušavali su da ožive bebu koja je maltene mrtva rođena zbog dugotrajnog mrcvarenja - ispričala je Ivana, kojoj je ovo prvi porođaj.

Beba je dan kasnije upućena na Institut za neonatologiju u Beogradu, a niko u palanačkoj bolnici nije želeo da kaže šta se dešavalo s bebom koja je na rođenju dobila ocenu jedan, što znači da je bila na ivici života i smrti. Roditelji strahuju da će, umesto zdrave devojčice, zbog lekaraskog nemara, njihovo dete čitav život biti invalid.

Moramo da čekamo da bi čuli strašnu istinu. Umesto da se radujemo, plačemo po ceo dan. Lekari sležu ramenima i kažu da će biti posledica - kaže otac Saša Stepanović.
On je ispričao da mu je dve sedmice uoči porođaja isti ginekolog ponudio „dogovor oko porođaja“.

Doktor Timotijević rekao mi je da dovedem suprugu i da će je on sa dve injekcije odmah poroditi. Ne znam šta je hteo? Da li je tražio naknadu za porođaj? Tada je moglo odmah, a sada je trebalo dvadeset sati mučenja. Zato neću odustati dok se ne pronađe krivac što je moja zdrava devojčica dovedena na ivicu smrti. Neka ne bude tako i sa drugom decom - očajan je Saša Stepanović.

Šta se događalo tokom jednočasovnog pokušaja ginekologa da Ivanu porodi prirodnim putem, iako je već bila spremna za carski rez, znaće se ako usledi veštačenje. Stepanovići su pozvali zdravstvenu inspekciju da ispita čitav slučaj.

Direktor bolnice „Stefan Visoki“ Milan Brkić poveo je bolničku istragu i tvrdi da „nema indicija da je bilo lekarske greške“.

Na osnovu izjava osoblja tvrdim da nije bilo propusta. Porođaj je bio težak, i komplikacije niko ne može da predvidi. Nekada je sve u rukama onoga gore - rekao je direktor Milan Brkić. On napominje da u internoj istrazi nedostaje još jedino izjava ginekologa Timotijevića.

Doktor je član sindikata, a oni sada imaju neke aktivnosti. Zato još nemam njegovu izjavu na stolu, ali i ona će stići - kazao je direktor bolnice.

Inače, bolnica „Stefan Visoki“ poslednji put bila je na novinskim stubcima prošle godine kada je dvadesetosmogodišnja J. T. ovde preminula posle laparoskopskog odstranjivanja priraslica na jajovodima. Majka tri devojčice umrla je od sepse izazvane izlivanjem fekalija u stomak jer joj je tokom intervencije probušeno debelo crevo. U septembru prošle godine umrla je Lela Milanović (32) koja je bila u osmom mesecu trudnoće. Njoj je nakon carskog reza pozlilo, a lekari su tvrdili da je imala epilepsiju, što je porodica negirala. Na oba slučaja stavljena je tačka bez medicinskog veštačenja.

text je objavljen 6.9.2007. god u Blicu
cellar-door

Pridružio: 03 Avg 2006

PorukaPoslao: 06. Sep 2007. 11:19    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Evo prenosim i neke komentare ogorcenih gradjana na ovaj clanak:

- posmatrac -
Vrana vrani nevadi oci sticajem okolnosti sam konkretno upucen oko korupcije koja vlada u porodilistu "Stefan Visoki" - Smederevska palanka! Naime o cemu je rec. Prosle godine imali smo porodilju u porodici i tu smo osetili kolika je korupcija rukovodecih ljudi na ginekologiji, naime nacelnik je za usluge vodenja(satro) trudnocu njegovoj privatnoj ordinaciji svaki put naplacivao dosta dobro odmah po obavljenom pregledu i zatim na samom cinu porodjaja trista evrica kao uslov da bi porodaj bio obavljen!! Sramota je velika, za to i vrapci u Smederevskoj Palanci znaju samo sto to nema ko da pokrene i sankcionise!! Mali gradic sa korupcijom (nevidjenih razmera)na svakom koraku ne samo u bolnici!! Znaci posla za borbu protiv korupcije su pune ruke posla samo sto nisam siguran ko bi to mogao da sprovede,jer kako tvrdim da je ceo grad izkorumpiran i u kriminalu!!(svaka znacajnija ustanova)!!!Organi vlasti ni u cemu ne zaostaju od iskoreumpiranih lekara, cak su mozda i jos gori. Dalje mentalitet ljudi u samom gradicu je takav da ako bi neko nesto progovorio vrlo bi brzo bio ucutkan na razne nacine pa cak i ....

- deki -
I sta ceka ministar? Sto ne smenjuje direktora i svo rukovodece osoblje. Ocigledno je da oni tamo cuvaju ledja jedni drugima zbog kolektivne nestrucnosti i nesposobnosti. Svi znaju da doktori i babice uzimaju po 50evra da bi porodjaj bio lak i niko na to ne reaguje. Ja sam licno gledao kako se doktor dere na jednog oca sto nece da mu plati za porodjaj u sred prepunog hodnika. Svi su to culi a direktor na televiziji tvrdi kao nema korupcije u njegovoj bolnici i koristi uticaj da bi sprecio bilo kakvu istragu. Pa posle strajkuju sto su im male plate. A sta je sa nama kada nam na svakom koraku traze mito. Nama pare na padaju sa neba. Sto se mene tice svi su doktori bagra. Ne uzimaju svi pare ali se prave lludi kada to rade njihove kolege i zato nisu nista bolji ni kada se prave posteni. Treba odsecati ruku za primljen mito pa bi se naucili pameti. Bruka je to sto rade. Kao da je samo njima los standard a narod uziva. Bruka. Zaradjuju na nasoj muci!!!

- Čoban iz RS -
Ovdje bi trebala kopmetentna i objektivna ekipa ljudi da ispita šta se dogodilo i šta se događa u ovoj bolnici,inače događaće se misteriozne smrti i dijagnoze koje su upitne
Vujevic
Site Admin

Pridružio: 11 Jul 2006

PorukaPoslao: 06. Sep 2007. 14:59    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kompetentna i objektivna ekipa u ovoj državi postoji možda za par nekih drugih aktivnosti, nikako u državnim inspekcijama.

A "strani plaćenik", to je sinonim za neprijatelja.

Preostaje? Ništa!
Jelenche

Pridružio: 09 Sep 2007

PorukaPoslao: 17. Okt 2007. 08:45    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hoce li neko delovati nakon svih ovih iznesenih stavki ? Moja sestra Lela je prerano otisla na onaj svet i mislim da sam ja kao jedinka nemocna da bilo sta uradim kako bih iznela pravdu na videlo... Nepotrebno je komentarisati bol koji sam osetila prilikom saznanja da je umrla, a ne mogu tek da zamislim kako je mojoj mami bilo... Nakon dve godine i dalje je prisutan bol koji se nikada nece izgubiti, a samo se povecava bes na danasnju vladu i na bolnicu kakva je nasa "Stefan Visoki" ...
dozd

Pridružio: 18 Apr 2008

PorukaPoslao: 18. Apr 2008. 13:26    Naslov: Odgovoriti sa citatom

za dobro svih onih koji se lece u bolnici u Palanci ...-.... treba bolnicu ZATVORITI a " ljubazno i strucno osoblje" uputiti da radi ono za sta su sposobni (cuvanje ovaca i si.)......... na zalost po novom zakonu NATERAN da se lecim u najnizerarednoj zdravstvenoj ustanovi ..palanackoj bolnici
Vujevic
Site Admin

Pridružio: 11 Jul 2006

PorukaPoslao: 18. Apr 2008. 18:27    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Moj lični stav je da je kompletna medicina svuda u svetu još uvek u rangu praistorijske.

Na primer, još uvek se koriste vakcine i serumi kojima se unose uzročnici bolesti tamo gde ih nikad nije bilo. Naročito deci i bez mogućnosti izbora.

Odrasli ipak imaju nekog izbora, postoje "alternativne metode". Narodni lekovi, kućno lečenje itd.

Farmacija cveta iako velika većina "lekova" ublažuje jedan simptom a izaziva drugi. To me podseća na "preduzimljive" mehaničare koji srede jedan kvar ali tempiraju drugi tokom servisiranja.

Čovek može biti zdrav i bez toga. Treba se samo dovoljno informisati.
Preventiva je jedna od bitnih stavki.

----------------

Pozdrav novom članu, dobrodošao na ovaj naš trenutno opusteli forum Smile
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.spalanka.com forum -> Gradske teme Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu