www.spalanka.com forum www.spalanka.com
Forum sajta Smederevska Palanka

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Nasi prijatelji: www.TT-Group.net - turisticki portal sa prognozama vremena za 7 i 10 dana. Dok forum Spalanka.com ne krene sa radom pogledajte najnovije online filmove na Filmovi7.com!

Šešelj o ubistvu premijera

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.spalanka.com forum -> Politika
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
beovoz

Pridružio: 07 Avg 2006

PorukaPoslao: 28. Nov 2006. 21:40    Naslov: Šešelj o ubistvu premijera Odgovoriti sa citatom

28. novembar 2006. | 07:19 | Izvor: B92
Beograd -- Sinoć su u emisiji Insajder ekskluzivno emitovane izjave Vojislava Šešelja istražnom sudiji u procesu za ubistvo premijera.

Predsednik radikala je te izjave dao u Hagu. U tim izjavama Šešelj govori da je radostan što je Đinđić ubijen i ne negira da se sam sreo sa vođama zemunskog klana. Jedan od gostiju, Aleksandar Vučić, optužio je Borisa Tadića da su on i njegov saradnik Vuk Jeremić posle 5. oktobra izvršili, kako se izrazio, invaziju na Naftnu industriju Srbije. Na ove navode reagovala je Demokratska stranka.

"Lično sam se obradovao kada sam čuo da je Đinđić poginuo, da je mrtav, i ovde u zatvoru pokazao sam to svojoj okolini. Jer, Đinđić je veliki izdajnik srpskog naroda i veliki kriminalac, najveći u Srbiji. Zaslužio je ovakvu sudbinu“, rekao je Šešelj nakon atentata na premijera.
Generalni sekretar Srpske radikalne stranke Aleksandar Vučić je rekao da je sasvim siguran da Vojislav Šešelj misli da je Zoran Đinđić bio kriminalac.

"Vi govorite o čoveku koji se našao iza haških rešetaka sa sudbinom da ne zna da li će i kada izaći odande. Nema nikakve sumnje da je mislio o njemu u političkom smislu sve najgore, a ovo je bio način da pokaže svoj inat prema onima koji su kod njega došli", rekao je Vučić.

Demokratska stranka pozvala je funkcionere SRS-a da objasne da li su i kada su saznali da se priprema atentat na premijera Zorana Đinđića i da li je istina da je Šešelj zahtevao da budu ubijeni premijer i tadašnji ministar prosvete Gašo Knežević.

DS je pozvao radikale da objasne činjenicu da su se svi pripadnici zemunskog klana u periodu od 1996. do 2000. godine, kada je predsednik opštine Zemun bio Vojislav Šešelj, naselili u toj opštini.

"Pozivam SRS da razjasni kako je to dugogodišnji Šešeljev telohranitelj, kum Aleksandra Vučića, Petar Panić, zastupao Dušana Spasojevića i Mileta Lukovića u postupku legalizacije zgrade u Šilerovoj, koja je i srušena zbog toga što je nelegalno podignuta", kaže Dušan Petrović iz DS-a.

DS pita i da li su radikali dobijali novac od zemunskog klana za kampanju i kako bi Šešelj i drugi funkcioneri radikala izgradili porodične kuće.

Podsetimo, Milenković, koji je svedok-saradnik na suđenju optuženima za ubistvo premijera Srbije Zorana Đinđića, rekao je pred Specijalnim sudom da su o planovima za ubistvo Đinđića bili obavešteni predsednik radikala Vojislav Šešelj i tadašnji potpredsednik Vlade Srbije Nebojša Čović.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vujevic
Site Admin

Pridružio: 11 Jul 2006

PorukaPoslao: 12. Dec 2006. 23:47    Naslov: Re: Šešelj o ubistvu premijera Odgovoriti sa citatom

beovoz ::
28. novembar 2006. | 07:19 | Izvor: B92
Beograd -- Sinoć su u emisiji Insajder ekskluzivno emitovane izjave Vojislava Šešelja istražnom sudiji u procesu za ubistvo premijera.

Predsednik radikala je te izjave dao u Hagu. U tim izjavama Šešelj govori da je radostan što je Đinđić ubijen i ne negira da se sam sreo sa vođama zemunskog klana.
"Lično sam se obradovao kada sam čuo da je Đinđić poginuo, da je mrtav, i ovde u zatvoru pokazao sam to svojoj okolini. Jer, Đinđić je veliki izdajnik srpskog naroda i veliki kriminalac, najveći u Srbiji. Zaslužio je ovakvu sudbinu“, rekao je Šešelj nakon atentata na premijera.

Šešelj ovde dobija plus za iskrenost, a minus za sve ostalo.

Njegovi politički protivnici trebalo bi da ga drže za tu izjavu, a ne da pričaju kako nam je bilo strašno 90-tih kad je SRS bila 1 do učesnika u vladi.
Vujevic
Site Admin

Pridružio: 11 Jul 2006

PorukaPoslao: 12. Dec 2006. 23:52    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ako je put Srpskog naroda put u rikverc pa u propast, uz očuvanje loših starih navika, -- onda je Đinđić i te kako izdajnik.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.spalanka.com forum -> Politika Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu